רכבות לוח זמנים

רכבת ישראל לוח זמנים

רכבת ישראל לוח זמנים
רכבת ישראל לוח זמנים

רכבת ישראל הינה חברה ממשלתית האחראית על הפעלת מערך התחבורה הציבורית ומערך שינוע הסחורות על גבי רכבות במדינת ישראל. חברת רכבת ישראל הינה החברה היחידה בעלת רישיון זה והוא ניתן לה בשנת 1948 עם הקמתה של מדינת ישראל לאחר הכרזת האום.

רכבת ישראל

חברת הרכבת הוקמה על ידי המוסדות הלאומיים אשר שלטו בישוב היהודי בארץ ישאל בימים שלפני הקמת המדינה והפכו לגוף המחוקק הראשון בארץ. החברה עשתה שימוש בקו הרכבת המקורי שנבנה על ידי הטורקים בתקופת השלטון העות’מני בארץ ושודרג לאחר מכן על ידי הבריטים בתקופת המנדט.

קו הראשון של הרכבת בלוח הזמנים של החברה החדשה הופעל בין חיפה לקריית מוצקין. לאחר מכן מידי כמה שנים נוספה תחנת רכבת חדשה לתוואי המסילה הקיים וקו הרכבת הורחב וסועף בהתאמה לגידול התושבים במדינת ישראל עד לתקופת ימינו.

כיום, הרכבת זוכה לתקציב פיתוח גדול יותר מזה של חברת מע”צ האחראית על בניית כבישים במדינת ישראל. הסיבה לכך פשוטה, שכן הממשלה מעדיפה כי מרבית התחבורה תעשה שימוש בתחבורה ציבורית בכדי לצמצם את זיהום האוויר ופיתוח הכבישים לאורך שנים.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי חברת רכבת ישראל פעלה עד שנת 2003 כחלק ממשרד התחבורה ולימים כחלק מרשות הנמלים והרכבות ורק בשנה זו הופרטה הרכבת והפכה לחברה רגילה אשר כל פעילותה מושתת על מערך התחבורה והשינוע ברכבת.

פעילותה של חברת רכבת ישראל

חברת רכבת ישראל, הפועלת כיום כגוף ממשלתי מופרט מפעילה כ-400 קווי רכבות למגוון רחב של יעדים בארץ מהצפון ועד הדרום, כאשר תחנת הרכבת האחרונה שנפתחה היא תחנת רכבת בעיר שדרות מתוך רצון לקרב את תושביה אשר סובלים במשך שנים מעימות נמוך עצימות לאזור המרכז.

החברה מעסיקה כ-2000 עובדים הפרושים על פני תפקידים רבים כמו נהגים, סדרנים, אנשי אבטחה וגורמים נוספים האחראים על מערך הרכבת. במקביל מעסיקה החברה גם מוסכי רכבת האחראים על טיפול ותחזוקת הרכבות באופן שוטף.

רכבת ישראל לוח זמנים

לוח הזמנים של רכבת ישראל זכה לשיפור מתמיד בשנים האחרונות וכיום ניתן לצפות בריבוי רכבות בשעות העומס בתחילת יום ובסופו, כאשר לעיתים תזמון הרכבות מגיע לארבע רכבות בשעה בתחנות המרכזיות ועד לשתי רכבות בשעה בשעות החלשות יותר.

כיום, רכבת ישראל מאפשרת לכל לקוחות לקבל מידע אודות קווי התחבורה ברכבות של רכבת ישראל באתר האינטרנט של החברה בכתובת www.rail.co.il או במחלקת השירות של החברה בטלפון *5770 בימים א’-ה’ בין השעות 6:00-24:00 ובימי ו’ בין 6:00-15:00 (בהתאמה לשעות פעילות רכבות הנוסעים)

נקודה רלוונטית וחשובה המוצגת באתר החברה ואינה זמינה בשירות הטלפוני היא מדד הדיוק של הרכבת לפי שעות הפעילות. מדד זה יכול ללמד את הנוסע על עיכובים אפשריים בתנועת הרכבות בשל עיכובים קודמים או בשל עבודות תחזוקה שונות ומאפשר לו להיערך בהתאם.

כמו כן, כל לקוח יכול להוריד את האפליקציה הייעודית של רכבת ישראל אל מכשיר הטלפון החכם שלו ולקבל מידע באופן זמין בכל רגע נתון. שירות זה מאפשר לנוסע גם ליהנות משירות תחנה מעוררת אשר מאפשר לכם לקבל התראה קולית או צלצל כמה דקות לפני ההגעה לתחנת היעד.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי