לוח זמני טיסות

לוח טיסות עובדה

לוח טיסות עובדה
לוח טיסות עובדה

נמל התעופה של עובדה הוא למעשה נמל תעופה המשמש כבסיס צבאי השוכן כ-40 קילומטרים מצפון לעיר אילת. למרות שמדובר בבסיס צבאי של חיל האוויר, נמל התעופה של עובדה קולט גם את הטיסות הבינלאומיות המיועדות לעיר אילת.

נמל התעופה עובדה

רבים אינם יודעים זאת, אך נמל התעופה של עובדה מוכר כיישוב רשמי במדינת ישראל תחת השם מחנה יוכבד ועל תושביו נמנים למעשה הטייסים והטייסות הפועלים בנמל תעופה זה ומשוכנים במחנה דרומי זה.

בסיס חיל האוויר בו פועל נמל התעופה של עובדה הוקם על ידי חיל ההנדסה האמריקאי במטרה להחליף את בסיס עציון שנקרא בזמנו כנף עשר וכיום הוא כולל מלבד שני מסלולי נחיתה (לתעופה אזרחית ותעופה צבאית) גם בית הספר למקצועות התעופה , בית הספר לקצינים ויחידות בקרה של חיל האוויר.

מתוקף תפקידו כבסיס תעופה ראשי של חיל האוויר הישראלי, בכל רגע נתון נמצאים בו מטוסי קרב הנמצאים בכוננות יירוט על מנת לפגוע בכל גורם אווירי שיכול לאיים על מדינת ישראל. מטוסים אלו הוזנקו לאוויר לא פעם, אך מעולם לא יירטו מטוס אויב.

לעומת נמל התעופה הצבאי, פועל בבסיס עובדה גם מסוף תעופה אזרחי אשר הוקם בשנת 1982 על ידי רשות שדות התעופה הישראלית מתוך מטרה לקלוט באופן ישיר טיסות מאירופה המיועדות לנחיתה באילת.

הסיבה לשילוב טיסות מאירופה בלוח הטיסות של נמל התעופה בעובדה ולא בנמל התעופה באילת היא אורך המסלול המקומי המאפשר נחיתה של מטוסים גדולים כמו בואינג 767 ומונעים מהנוסעים לבצע טיסת קישור במנל התעופה בן גוריון.

כיום, נחשב נמל התעופה של עובדה לנמל התעופה השני בגודלו לאחר נמל התעופה נמל בן גוריון ופועלות ממנו טיסות ישירות ליעדים שונים כמו רוסיה, בריטניה, פינלנד, בריטניה ושוודיה.

לוח הטיסות בנמל התעופה עובדה.

למרות שרבים מאתנו מכירים בעיקר את לוח הטיסות העמוס של נמל התעופה בן גוריון המשמש כנמל התעופה המרכזי בישראל, חשוב לזכור כי נפח הטיסות בשדה התעופה של עובדה קטנה יותר ולכן גם העומס בלוח הטיסות קטן יותר.

מידע על לוח הטיסות של נמל התעופה בעובדה ניתן לקבל בלוח הטיסות של נמל עובדה המקוון המופיע באתר רשות שדות התעופה. בלוח טיסות זה ניתן לקבל מידע על כל המראה או נחיתה של מטוס אזרחי בנמל התעופה בעובדה וכמובן להתעדכן בלוח טיסות העתידי הנוגע לטיסות אזרחיות בשדה.

כמו כן, ניתן לקבל מידע נוסף אודות נמל התעופה של עובדה בעמוד הראשי של נמל התעופה באתר רשות שדות התעופה. בין המידע הרב אודות שדה התעופה תוכלו לקבל מידע אודות חנויות ומסעדות, תהליך הנוסע בנמל התעופה ואף לצפות בגלריית תמונות.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי