לוח זמנים אוטובוסים

ויאוליה לוח זמנים

ויאוליה לוח זמנים

ויאוליה תחבורה ציבורית לישראל הינה חברת תחבורה ציבורית אשר פעלה בתחומי מדינת ישראל במשך כעשור בין השנים 2003-2013. החברה הייתה שייכת לקונצרן ענקי בשם ויאולה אשר נקרא בעבר קונקס ועוסקת בעיקר בתחומי המים, פינוי זבל ואנרגיית דלק ירוק.

פעילותה של חברת ויאולה בישראל

חברת ויאולה זכתה להפוך לחברת תחבורה ציבורית בישראל התאפשרה לאחר רפורמת התחבורה הציבורית, עליה החליטה הממשלה בשנת 2003, אשר הוציאה מידי קופראטיב אגד קווי נסיעה שונים והעמידה אותם למכרז לחברות תחבורה חדשות על מנת להגדיל את התחרות ולשפר את השירות ללקוח.

במשך עשר שנות פעילות בזירת התחבורה הציבורית בישראל הפעילה חברת ויאולה תחבורה ציבורית כ-300 אוטובוסים אשר שירותו למעלה מעשרים מיליון נוסעים כ-90 קוי תחבורה ציבורית באזור הצפון והמרכז ולאחר מכן גם באוזר מודיעין.

במהלך פעילותה של חברת ויאולה בארץ, עלויות התפעול עלו לעיתים על הרווחים של מנהלי חטיבת התחבורה בויאולה אשר הייתה אחראית על הפעלת שירותי התחבורה הציבורית. נתון זה הוביל את החברה לשאיפה מתמדת לזכייה במכרזים נוספים שהוציא משרד התחבורה וזאת על מנת להגדיל את פעילותה.

בשנת 2012, זכתה חברת קווים להפעיל את קווי התחבורה הציבורית באזור מודיעין ועובדה זו הייתה סוף דרכה הציבורית של חברת ויאולה בישראל. החברה, סיימה את פעילותה של ויאולה תחבורה ציבורית לישראל בקיץ 2013.

חברת ויאולה לאחר סיום פעילותה כחברת תחבורה ציבורית.

בסופו של קיץ 2013, מכרו בעלי השליטה בחברת ויאולה העולמית את חטיבת התחבורה הציבורית אשר פועלת בישראל לחברת אפיקים. במקביל להפסד במכרז והקטנת רווחי החברה החל להיווצר לחץ פרו פלסטיני על חברת ויאולה לסיים את פעילותה בישראל.

במקביל ללחץ הפלסטיני לסיום הפעילות, חברת אפיקים זכתה במכרז להפעלת קווי תחבורה בשומרון והייתה צריכה להגדיל במהרה את צי האוטובוסים שלה. החברה, רכשה מידי חברת ויאולה העולמית את צי האוטובוסים של החברה הישראלית על כל צי האוטובוסים שלו ואף חלק מהנהגים.

כיום, חברת ויאולה הפועלת במדינת ישראל, אינה פועלת בתחום התחבורה הציבורית אלה בתחום ניצול האנרגיה הסביבתית וטיפול בתשתיות מים וזבל ומעסיקה כאלף עובדים בתחומים אלו תחת המותג – קבוצת ויאולה ישראל.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי