לוח זמנים אוטובוסים

מטרופולין לוח זמנים

מטרופולין לוח זמנים
מטרופולין לוח זמנים

חברת מטרופולין תחבורה ציבורית היא חברת תחבורה ציבורית בישראל הפועלת באזור המרכז, הדרום והשרון לאחר זכייתה בכמה מכרזי תחבורה ציבורית שהפעיל משרד התחבורה. החברה, זוכה כיום לאהדה נרחבת בעיקר בשל החידושים הטכנולוגיים שהוסיפה בשנים האחרונות למערך התחבורה אותו היא מפעילה.

מטרופולין תחבורה ציבורית

חברת מטרופולין תחבורה ציבורית הוקמה כבר בשנת 2002 על ידי חברת תור-בוס אשר פעלה בתור חברת הסעות פרטיות במשך שנים ארוכות בישראל. מטרופולין הוקמה על ידי שיתוף פעולה בין חברת תור-בוס לבין חברת אחגל אחזקות וחברת מכשירי תנועה.

החברה הוקמה בפועל על מנת לנסות ולזכות כקבוצה במכרזי התחבורה הציבורית שהפעיל משרד התחבורה כחלק מהרפורמה לשיפור מערך התחבורה הציבורית הפועל בישראל ומעניק שירות יום יומי ולעיתים אף שעתי למיליונים מתושבי מדינת ישאל.

בראשית דרכה הציבורית, לאחר הזכייה במכרז שהפעיל משרד התחבורה, חברת מטרופולין תחבורה ציבורית הפעילה קווי תחבורה ציבורית בין התחנה המרכזית בתל אביב לעיר באר שבע, ראשון לציון, ירוחם, מצפה רמון ולישובים נוספים ואף לנתב”ג.

בשנת 2009 הפעיל משרד התחבורה רפורמה נוספת במערך התחבורה הציבורית והוציא למכרז קווי תחבורה ציבורית שהיו שמורים עד היום לקואופרטיב אגד ולחברת דן אשר פעלה בגוש דן. חברת מטרופולין זכתה במכרז להפעלת קווי התחבורה הציבורית באזור השרון.

הזכייה במכרז הגדיל את נפח הפעילות של החברה בכ-250 נסיעות יומיות נוספות במקביל לפעילות הקודמת של החברה. כשנתיים לאחר מכן זכתה החברה במכרז נוסף להפעלת קווי הסעות התלמידים באותו האזור ובכך למעשה הגדילה עוד יותר את נפח פעילותה.

חברת מטרופולין וחידושיה הטכנולוגיים

חברת מטרופולין זכתה בשנים האחרונות לאהדה ניכרת בקרב קהל לקוחותיה הצעיר. זאת , הודות למספר שדרוגים טכנולוגיים אותם שילבה החברה במערך האוטובוסים שלה, אשר מונה כיום כ-600 אוטובוסים לצד מיניבוסים, ואנים וכלים נוספים.

החידוש המשמעותי ביותר הוא שילוב של רשת אינטרנט אלחוטי בכל הרכבים הבין עירוניים של החברה. אפשרות זו הפכה ללהיט בקרב הצעירים שיכלו לנסוע נסיעות ארוכות גם כאשר אלו התארכו ולמעשה אפשרו להם להתעדכן במידע חדש ולצפות בתוכניות על בסיס רשת האינטרנט.

אך, עובדה זו שיכללה עוד שירות חברת מטרופולין עוד יותר, כך שעל ידי השימוש ברשת האינטרנט בצמוד למכשיר ה-GPS באוטובוס יכלה לספק החברה זמני הגעה מדויקים לכל תחנה ואפשרה ללקוחותיה לקבל מידע אודות זמן הגעה מדויק ב-SMS, שימוש באפליקציה ייעודית או דרך מרכז השירות.

השדרוג הטכנולוגי המשמעותי האחרון הוא אפשרות לספק משוב אודות הנסיעה במהלך הנסיעה עצמה על ידי הלקוחות. אפשרות זו שולבה בכמה מקווי התחבורה העירוניים בשרון, באוטובוסים עירוניים שהפעילה החברה ואפשר ללקוחות ללחוץ על כפתורי המערכת לציין האם הם נהנו מהנסיעה או לא.

המידע נשלח ישירות למרכז השירות וכך ניתן לדרג כל נהג בכל נסיעה גם מבחינה טכנית וזמן הנסיעה. אך, גם משביעות רצון לקוחות החברה.

מטרופולין לוח זמנים.

חברת מטרופולין תחבורה ציבורית מאפשרת לכל לקוח לקבל מידע על חברת מטרופולין, לוח זמנים ואפשרות התשלום באתר האינטרנט של החברה בכתובת www.metropoline.com ובמחלקת השירות של החברה בטלפון *5900.

חשוב לציין כי באתר האינטרנט של החברה קיימת הפרדה בין קווי אזור המרכז לבין קווי אזור השרון על מנת לאפשר ללקוחות נוחות מקסימלית. כך, כל לקוח יכול למצוא את המידע אודות הקו המבוקש ללא הצורך להתבלבל בין שני קווים זהים בערים שונות.

אם האתר של חברת מטרופולין מעט מזכיר לכם את אתר האינטרנט של חברת מטרודן לא מדובר בצירוף מקרים שכן בעלי חברת מטרופולין את חברת מטרודן המעניקה שירותי תחבורה ציבורית בעיר באר שבע, לאחר שאלו מומנו במשך שנים על ידי העירייה בעצמו.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי