לוח זמנים אוטובוסים

מטרודן לוח זמנים

מטרודן לוח זמנים
מטרודן לוח זמנים

חברת מטרודן תחבורה ציבורית באר שבע בע”מ הינה חברת תחבורה ציבורית אשר מפעילה את קווי התחבורה הציבורית בעיר באר שבע, בדרום הארץ. אך, רבים אינם יודעים מהו הסיפור האמיתי העומד מאחורי חברת מטרדו ואת עיקשותה של עיריית באר לספר שירותי תחבורה יעיל ואמין לתושביהם.

ראשיתה של חברת מטרדו דן

מסיבה כלשהי קואופרטיב התחבורה הראשון בישראל – אגד, נמנע מהקמת קווי תחבורה ציבורית בעיר באר שבע בשנים הראשונות להקמת המדינה. עובדה זו, הובילה את עיריית באר שבע להפעיל באופן עצמאי קווי תחבורה ציבורית פנימיים בתוך העיר באר שבע עוד בשנות החמישים.

החברה, אשר הופעה בשם החברה העירונית באר שבע ולימים אף שינתה את שמה לשירותי תחבורה ציבוריים באר שבע, לא זכתה לסיבסוד פעילותה על ידי הממשלה באופן בו זכו לו חברות התחבורה של דן ואגד אשר פעלו באזור המרכז ולמעשה פעלה תמיד בהפסד מתמיד.

החברה זכתה לדחיפה משמעותית קדימה בשנת 2003. באותה השנה החליט משרד התחבורה על רפורמה בתחום התחבורה הציבורית, אשר הפריט חלק מקווי התחבורה הציבורית של חברת אגד, שהייתה חברת התחבורה הגדולה ביותר בישראל.

רפורמה זו אפשרה לחברות קטנות יחסית להגיש מועמדות למכרז על קווי תחבורה שונים וכך חברת התחבורה של באר שבע התאחדה עם חברת נהור נתיבי תחבורה, שהייתה בפועל חברת בת של חברת התחבורה דן (שנאסר עליה להתמודד במרכז לאחר הרפורמה)

חברת מטרו דן הוקמה למעשה כשותפות בין חברת התחבורה הציבורית שהופעלה על ידי העירייה לבין חברת נהור נתיבי תחבורה של חברת דן. חברת מטרו דן זכתה במכרז להפעלת קווי תחבורה ציבורית באזור באר שבע וכיום היא החברה המפעילה את שירותי התחבורה הציבורית בבאר שבע.

מטרו דן לוח זמנים

חברת מטרו דן מפעילה כיום כ-21 קווי תחבורה ציבורית בכל העיר באר שבע, כאשר לכל קו ישנו שני מסלולים – אדום וכחול וכולם למעט קו 26 עוברים בתחנה המרכזית בעיר. זכייתה של החברה במכרז אפשר לתושבים לזכות בתחבורה ציבורית יעילה ומתקדמת במחיר נמוך ועצר את הפסדי העירייה לאחר שנים.

בפעילותה של חברת מטרדו דן פועלים כיום כ-100 אוטובוסים והיא מפעילה לוח זמנים בזמינות גבוהה. על מנת לקבל מידע אודות לוח הזמנים של חברת מטרודן ניתן לגלוש לאתר החברה בכתובת http://www.metrodan.com ולקבל מידע אודות הקווים השונים, לוח הזמנים ואף להתעדכן בהודעות.

כמו כן, במקביל לאתר האינטרנט חברת מטרדודן מפעילה חברת מטרודן גם מוקד שירות טלפוני במספר הטלפון *5100 בו ניתן לקבל מידע הזהה למידע המוצג באתר האינטרנט של החברה.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי