לוח זמנים אוטובוסים

אגד לוח זמנים

אגד לוח זמנים
אגד לוח זמנים

חברת אגד הינה חברת התחבורה הציבורית הגדולה ביותר הפועלת בישראל כיום. החברה, אשר הוקמה כקאופוריטיב עובדים, מפעילה כיום כ -55% אחוזים מנתח הפעילות של תחום התחבורה הציבורית בישראל ונחשבת לאחת מחברות התחבורה הציבורית הגדולות ביותר בעולם.

קצת על חברת אגד

ראשיתה של חברת אגד ונפח הפעילות הגדול שלה שזור בהיסטוריית המדינה, עוד מימי מלחמת העולם הראשונה, בה צעירים יהודים רכשו משאיות מידי השלטון הבריטי שפעל במדינה באותם שנים והסבו אותן לשירותי הסעות בתשלום, בעבור בני הישוב היהודי באותה התקופה.

חברת האוטובוסים הקטנה הלכה והתפתחה, עד אשר נרשמה כקואופרטיב עבודה בשנת 1933. למרות שבמקביל לפעילותה הוקמו חברות תחבורה שונות בשנת 1967, אוחדו כל חברות התחבורה לחברת אגד, שכולנו מכירים כיום.

בשנת 2010 , ביקשה ממשלת ישראל לערוך רפורמה בלוח הנסיעות הארצי על מנת להטיב את השירות לציבור וקווי תחבורה שונים ברחבי הארץ הוצעו למכרז. במכרזים אלו זכו חברות שונות וכך פעילותה הענפה של חברת אגד ולוח נסיעותיה המוכר הצטמצמו באופן ניכר.

לוחות הנסיעה של חברת אגד

חברת אגד, מפעילה כיום כתשע מאות וחמישים קווי אוטובוס שונים המתחלקים בין קווי נסיעה פנים עירוניים לקווי נסיעה בין עירוניים כמעט בכל נקודה בארץ. על מנת לספק את המענה האדיר בתחום התחבורה הציבורית נדרשת החברה להפעיל צי אוטובוסים נרחב המונה למעלה משלושת אלפים אוטובוסים.

כדי להתמודד עם נפח הפעילות העצום, מעסיקה חברת אגד למעלה מששת אלפים עובדים במשרה מלאה, כאשר כאלפיים מהם מוכרים כחברי אגודת אגד ונהנים מקביעות וזכויות נוספות. החברה מבצעת מידי יום כארבעים וחמש אלף נסיעות בהם נוסעים כמיליון לקוחות מידי יום.

שירות התחבורה של חברת אגד זמין כמעט בכל עיר בארץ בה ולעיתים קווים מסוימים של החברה מבצעים איסוף נוסעים מתוך תחנות עירוניות רק כחלק ממסלול נסיעה בין עירוני על מנת לשמור על נפח הפעילות של החברה, גם לאחר צמצומו על ידי הממשלה.

מידע אודות לוח הנסיעות של חברת אגד.

כיום, ניתן לקבל שירות זמין ונוח אודות כל קווי התחבורה של חברת אגד באתר הרשמי של החברה בכתובת www.egged.co.il . מלבד לוח הנסיעות המופיעה באתר בצורה מקוונת ניתן גם לחייג או לשלוח SMS למספר *2800 על מנת לקבל מידע אודות קווי אוטובוס שונים של החברה.

מעבר לכך בחלק התחנות (במרבית מיישובי המרכז) פועלת מערכת התראות אוטומטיות המתריעה על הגעת האוטובוס לתחנה, אך שירות זה כולל מידע אודות לוח הנסיעות של כל חברות התעופה ואינו מופעל כשירות של חברת אגד באופן בלעדי.

בנוסף לקווי התחבורה הציבורית, מפעילה כיום חברת אגד גם כמה חברות בנות בתחום התחבורה. בין חברות אלו ניתן למצוא את חברת אגד תיור ונופש המעניקה שירותי תחבורה לתיירות ושירותי אירוח וחברת אגד החזקות בעל אחוזי שליטה במגוון חברות תחבורה שונות.

אגד – לוח נסיעות למהדרין

אחת מהנושאים הרגישים ביותר בלוח הנסיעות של חברת אגד, הוא הפעלת קווי המהדרין המותאמים לציבור החרדי האדוק ביותר בישראל אשר הופעלה על ידי חברת אגד בשנת 2010-2011.

קווים אלו הופעלו בהפרדה מלאה בין גברים לנשים בכל מהלך הנסיעה באוטובוס ואף בעלייה אליו כאשר הגברים עולים ומתיישבים בחלקו הקדמי של האוטובוס ואילו הנשים הועלו מהדלת האחורית והושבו באופן מפורש רק בחלקו האחורי של האוטובוס על מנת להימנע ממפגש ישיר עם הגברים.

בתחילת שנת 2011 בהוראת בג”ץ הופסקה פעילות קווי המהדרין באופן רשמי על ידי חברת אגד והיא אף חויבה לפרסם על כך הודעה לציבור. אך בפועל שירות זה ממשיך לפעול בדרך של העלאת נשים בחלקו האחורי של האוטובוס רק כאשר הדבר נעשה בהסכמה מלאה.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי