לוח זמנים אוטובוסים

דן תחבורה ציבורית

דן תחבורה ציבורית
דן תחבורה ציבורית

חברת דן תחבורה ציבורית מוכרת לכולנו בעיקר מקווי התחבורה הפנימיים באזור הפעילות של גוש דן, אך מעטים מאתנו יודעים כי ראשית פעילותה של החברה נמצאת עוד בתקופת היישוב היהודי בארץ בשנת 1909, תחת שלטון זר.

קצת על דן תחבורה ציבורית

חברת דן תחבורה ציבורית נוסדה כחברה בשנת 1948, שנים ספורות לפני הקמתה של מדינת ישראל בארץ ישראל כאיחוד של שתי חברות תחבורה בשם המעביר וגלי אביב תחת השם גלי המעביר. אך, בסיומה של אותה תקופה שונה שם הקואופרטיב החדש לשם – דן.

בראשית דרכו של הקואופרטיב, נעשה שימוש במשאיות שנרכשו מהבריטים והוסבו למשאיות ורק לאחר קום המדינה החל לרכוש קואופרטיב דן משאיות מתוצרת בריטניה, צרפת וארצות הברית. צי האוטובוסים הגדל טופל במוסך דן אשר עבר לימים לשיכון דן וממנה קיבלה השכונה את שמה.

כיום, מפעילה חברת דן, למעלה ממאה ושלושים קווי תחבורה ציבורית במרחב הפעילות של גוש דן. בקווי התחבורה הציבורית אותן מפעילה החברה, נוסעים למעלה מ-17 מיליון נוסעים מידי חודש ואילו מסלול נסיעות החברה הכולל מגיע לחמישה מיליון קילומטרים מידי חודש.

לוח הנסיעות של חברת דן

חברת דן מפעילה כיום קווי תחבורה ציבורית בתחומי הפעילות של 22 מועצות במשולש גוש דן. קווי הפעילות של החברה עוברים בישובים רבים וביניהם – תל אביב, גבעתיים, רמת גן, יבנה ,פתח תקווה, חולון , ראשון לציון, ראש העין, יהוד ואפילו מפעילה החברה שני קווי אוטובוסים לירושלים.

על מנת לקבל מידע אודות קווי התחבורה הציבורית של חברת דן, ניתן לפנות אל אתר האינטרנט של החברה בכתובת www.dan.co.il . באתר עצמו, ניתן לקבל מידע אודות פעילות הקווים השונים ולוחות הזמנים, אודות הסוגים השונים של כרטיסי הנסיעה ואף להתעדכן בהודעות וחדשות אודות פעילות החברה.

אפשרות נוספת לקבלת מידע אודות קווי הפעילות של החברה ניתן לקבל במוקד שירות הלקוחות בטלפון 03-6394444 או בחיוג מקוצר במספר *3456 מכל טלפון. בשעות הפעילות תזכו לקבל מידע הזהה למידע המופיע באתר על ידי נציגי שירות ואילו מחוץ לפעילות תוכלו לקבל מידע אודות השירות האוטומטי.

חברת דן – תחבורה ציבורית בלילה

אחד מהחידושים המשמעותיים ביותר בתחבורה הציבורית הופעל לראשונה על ידי חברת דן. חידוש זה מוכר בשם קווי לילה ולמעשה מאפשר לצעירים להגיע ולחזור ממקומות הבילוי באזור גוש דן באמצעות אוטובוסים בתדירות גבוהה ולהימנע מנהיגה לאחר שתיית אלכוהול או נסיעה בטרמפים.

באתר החברה ובמענה הקולי ניתן לקבל מידע גם על קווי פעילות אלו המשרתים את הציבור בכל שעות הלילה ולהתעדכן בתחנות הנסיעה השונות, שכן מדובר בקווי תחבורה שונים מקווי התחבורה הרגילים.

פעילות זו, אשר זכתה להצלחה גדולה בקרב בני הנוער והבליינים הצעירים הורחבה למקומות רבים בארץ ולמעשה מדובר על תכנית ארצית המיועדת להילחם בתאונות הדרכים, אשר כמותן הולכת וגדולה בקרב נהגים צעירים לאחר בילוי מידי שנה.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי