חישוב מסלול

חישוב מסלול ריצה

חישוב מסלול ריצה
חישוב מסלול ריצה

מזל טוב! החלתם להתחיל להיכנס לכושר ואולי אפילו בניתם לעצמכם תכנית אימונים אישית שכולל כמה מחזורי ריצה בשבוע. בגדי הספורט כבר מוכנים וכמובן גם נעלי הריצה. אבל, רגע לפני שאתם יוצאים מהבית – כיצד אתם עורכים חישוב מסלול ריצה בעצם?

חישוב מסלול ריצה – למה זה טוב?

בין שאתם ספורטאים מקצוענים או אנשים רגילים מהשורה שפשוט מעוניינים להיכנס לכושר או לחטב את גופכם לקראת הקיץ המתקרב חשוב מאד שתדעו לערוך חישוב של מסלול הריצה שלכם.

המטרה בחישוב מסלול הריצה היא למעשה בניית תוכלי אימונים שתסייע לכם להקטין את אחוזי השומן מבלי לפגוע ברקמת השריר שלכם. לעומת זאת, במידה ותרוצו באופן חופשי עד שתתעייפו בכל פעם קרוב לוודאי שתגרמו יותר נזק מתועלת לרקמת השריר שלכם.

אז איך עורכים חישוב מסלול ריצה?

בעולם הטכנולוגי של היום, ישנן כמה וכמה אפשרויות קלות ופשוטות לחישוב מסלול ריצה. היום, נציג בפניכם כמה אפשרויות בסיסיות שיכולות לסייע לכל אחד ואחת מאתנו, רגע לפני שאנחנו פותחים את הדלת ומתחילים בריצת הבוקר או הערב שלנו.

השתמשו ברכב שלכם

האפשרות הראשונה היא אפשרות בסיסית למדי שרבים מאתנו כלל לא חשבו עלי והיא על פי הכותרת שימוש ברכב ממונע על מנת למדוד את אורכו של מסלול הריצה שלכם.

כדי לבצע את הפעולה כל שעליכם לעשות הוא להגיע עם הרכב לנקודת ההתחלה של מסלול הריצה שלכם ולאפס את מד הקילומטרים הספורים על ידי לחיצה על הכפתור המופיע בלוח השעונים. פעולה זו, לא תאפס את מרשם הקילומטרים הכולל של הרכב אלא רק את הרישום הנוכחי ולמעשה היא מיועדת למדידת המרחק ברכב בכדי לבחון את צריכת הדלק של המכונית.

לאחר שאיפסתם את מרשם הקילומטרים תוכלו להתחיל לנסוע במהירות שתבחרו לכל אורכו של מסלול הריצה שלכם. מערכת המחשוב של האוטו פשוט תספור בעבורכם כמה קילומטרים נסעתם והרי לכם מסלול ריצה מחושב בתוך מספר דקות.

תרמו את כוחה של רשת האינטרנט לחישוב מסלול ריצה

אם אינכם בעלי רכב או שהוא נמצא כעת בתיקון במוסף ואתם מוכרחים לערוך חישוב מסלול מומלץ לבחור באפשרות השנייה והיא כמובן שימוש ברשת האינטרנט.

אפשרות זו מתבססת על אתרי מפה שונים המציעים הכוונות כמו אתר וואלה מפות או אתר הבית של חברת Waze הישראלית. באתרים אלו תוכלו למעשה, להגדיר נקודת יעד ונקודת סיום והמערכת תציג בפניכם את המסלול ואת מספר הקילומטרים.

חשוב לזכור כי באפשרות זו מדובר למעשה בחישוב שנעשה על בסיס מרשם הכבישים במדינה ולכן במידה ואתם רצים דרך שדות או עולים ויורדים לכבישים אפשרות זו מומלצת פחות, אבל עדיין יכולה לספק לכם חלופה טובה לחישוב מסלול ריצה.

הטלפון החכם בשירות משימת חישוב מסלול הריצה שלכם

שתי האפשרויות הראשונות הן אפשרויות יעילות ונוחות אבל, בעיקר פשוטות ובסיסיות מאד. אם אתם רוצים לערוך חישוב מסלול ריצה אמתי שיוכל גם לשרת אתכם לאורך זמן ולקבל מידע נוסף הגיע הזמן שתצרפו לחוויה את מכשיר הטלפון החכם שלכם.

רבים אינם יודעים זאת, אבל בתוך עולם האפליקציות העשיר, תוכלו למצוא גם אפליקציות ריצה ייעודיות אשר כל תפקידן בעולם הדיגיטלי הוא לסייע לכם לערוך חישוב מסלול ריצה. האפליקציות עצמן מאפשרות לכם לרוץ באופן חופשי בכל מיקום גיאוגרפי ולמעשה מתעדת את מיקומכם וכך עורכת חישוב למסלול הריצה שלכם.

כל המידע נשמר באפליקציה ועל ידי השימוש בו תוכלו לבנות תכנית אימונים אישית, לקבל מידע על רמת השיפור שלכם, כמות הקלוריות ששרתם, אורכו של המסלול ועוד שלל הפתעות המשתנות בין אפליקציה לאפליקציה.

בין האפליקציות הרבות תוכלו למצוא אפליקציות ריצה כמו – RunKeeper Pro, Ghost Race ו – Run Coach

סיכום

השדרוגים הטכנולוגיים של השנים האחרונות מציעים לנו אינסוף אפשרויות נוחות במיוחד לחישוב מסלול ריצה, החל משימוש ברכב ממנוע ועד לשעוני דופק או אפליקציות ייעודיות אשר בונות תכניות אימונים אישיות באופן אוטומטי ולמעשה הכל כבר מוכן עבורנו.

אנחנו, בחרנו באפליקציות הריצה הייעודית כאמצעי הנוח ביותר כיום שאינו דורש מאתנו לכרוך את חישוב מסלול הריצה שלנו במאמן כושר מקצועי. אבל מעל לכל הדבר החשוב ביותר שלמדנו בעת הכנת המאמר הוא שעלינו פשוט – לצאת ולרוץ.

5/5 - (2 votes)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי