חישוב מסלול

חישוב מסלול נסיעה

חישוב מסלול נסיעה

החלטתם לצאת לטיול או לנסוע עם כל המשפחה לאירוע מרוחק – אתם יודעים אומנם את נקודת היעד שלכם אבל קרוב לוודאי שתרצו גם לערוך חישוב מסלול נסיעה כדי למדוד את המרחק הכולל וכמובן גם את הוצאות הדרך לעצירות ההפסקה שלכם.

אז איך עורכים חישוב מסלול נסיעה בדרך הטובה והמועילה ביותר ? החלטנו להציג לפניכם כמה וכמה אפשרויות – מהותיקה ביותר למתקדמת והנוחה ביותר. אנחנו מתחילים בחישוב.

חישוב מסלול נסיעה באמצעות מפות דרך

האפשרות הראשונה והמוכרת לכולנו היא האפשרות לשימוש במפות נייר המציגות גם מסלולי נסיעה לרכבים. רבים אינם יודעים זאת, אך בבחירה באפשרות זו מומלץ מאד להשתמש בחוט גמיש ולהעבירו לכל אורך מסלול הנסיעה שלנו על מנת לערוך תחשיב מלא .

לאחר שיש בידינו את אורכו המשוער של המסלול המלא, עלינו להשוות את המרחק לקנה המידה המופיע בפינת המפנה עצמה ורק לאחר ההשוואה תהיה בידינו הערכה לגבי המרחק המלא אותו עלינו לעבור בנסיעה זו.

למרות הזמינות המהירה, חשוב לזכור כי שיטת חישוב זו למסלולי נסיעה אינה מומלצת במיוחד, שכן אינה מדוייקת כלל ולעיתים אף אינה מדוייקת בשל שינויי דרך שנערכו בדרכי המקור לאורך השנים מאז הדפסת המפה שיש בידכם.

חישוב מסלול נסיעה באמצעות שירותי מפה מקוונים

אם מפות הנייר אינן בהישג ידכם או שאתם מעוניינים בדרך קצת מתקדמת ונוחה יותר תוכלו לבחור בשירותי המפות המקוונים הזמינים ברשת האינטרנט כמו באתר ואללה או YMEP המוכרים.

באמצעות שירותי מפות אלו, תוכלו למעשה להגדיר נקודת התחלה ונקודת יעד ולקבל את חישוב מסלול הנסיעה בצירוף הנחיות דרך מפורטות אותן תוכלו להדפיס ולמעשה לעשות בהן שימוש מלא בעת הנסיעה.

אך, חשוב לזכור כל העת כי מפות מקוונות אלו, למרות עידכונן התדיר, אינן מותאמות לחישוב זמן הנסיעה ויסייעו לכם אך ורק בקבלת מרחק הנסיעה עצמו כאשר בפועל יתכן מאד וקיימים מסלולים קצרים ומהירים יותר להגעה ליד המבוקש.

חישוב מסלול נסיעה באמצעות אפליקציות

האפשרות האחרונה שעומדת לראשותינו בעת חישוב מסלול נסיעה היא גם המתקדמת והמומלצת ביותר. אפשרות זו היא כמובן אפשרות הניווט וחישוב מסלול הנסיעה באמצעות אפליקציה ייעודית מתוך מכשיר הסמארטפון שהפך להיות פריט חובה אצל כל אחד ואחד מאיתנו.

בארץ, זמינות בעבורנו שתי אפליקציות ניווט מוכרות – WAZE (אשר מהווה אפליקציית ניווט עולמית ונמכרה לחברת גוגל) ואפליקציית M8 אשר נחפשה לשוק הישראלי בשנה שעברה ועדיין נמצאת בראשית דרכה.

אפליקציות הניווט יאפשרו לנו להגדיר נקודת יעד ותציג לפנינו כמה וכמה מסלולים המדורגים על פי מרחק או זמן הגעה משוער. תפריט הניווט יציג לפנינו את חישוב מסלול הנסיעה המשוער תוך התבססות על על תנאי הדרך ועומסי התנועה זמן אמת.

לסיכום – במידה ואתם בעלי סמארטפון אנחנו ממליצים לכם בהחלט לבחור באחת מאפליקציות הניווט הייעודיות כדי להגיע לנקודת היעד שלכם במהירה ובבטחה ולא להסתמך על שירותים ישנים שיאריכו את מסלול הנסיעה המקורי שלכם.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי