מפות

מפות דרכים

מפות דרכים
מפות דרכים

כולנו מכירים מפות מכל מיני סוגים, טיפוגרפיות, אורגניות ואפילו מפות דרכים. אבל למה שנשתמש דווקא במפה בכדי לנווט? מסתבר שלמפות הדרכים יש דווקא כמה וכמה יתרונות משמעותיים ביחס לסוגי מפות אחרות כשאנחנו רוצים להגיע לנקודה גיאוגרפית כלשהי.

למה צריך מפות דרכים?

השימוש במפות הדרכים הוזכר עוד בימיה הראשונים של ההיסטוריה כאשר אישים כמו אלכסנדר מוקדון או הורדוס השתמשו במפות דרכים של התקופה הקדומה על מנת לשנע את צבאם ולכבוש יעדים שונים. מפות הדרכים של ימינו שונות בתכלית ממפות אלו.

מפות הדרכים של ימינו אנו מיועדות בעיקר בכדי לסייע לנו להתנייד ברכב ממונע כמו אוטו פרטי, אוטובוס, אופנוע וכדומה. מפות הדרכים עצמן מציגות אזור גיאוגרפי מסוים כאשר הדגש במפה עצמו אינו על תוואי השטח או תנאי השטח הגיאוגרפים אלא דווקא על מסלולי הנסיעה האפשריים.

במפות הדרכים נעשה כיום שימוש על מנת לקבל מידע בנוגע להצטלבויות דרכי גישה לרכב ממונע ומסלולי נסיעה המאפשרים לנו להגיע ליעדים שונים. כל דרך במפות הדרכים מסומנת במספר המהווה את מספר הכביש ומקביל לסימוני הדרכים המופיעים על גבי השלטים בדרכים.

איפה אפשר למצוא מפות דרכים?

כיום, ניתן למצוא מפות דרכים במגוון רחב של סוגים החל ממפות בטלפון החכם, דרך רשת האינטרנט וכלה במפות נייר בהן השימוש הוא הנמוך ביותר.

מפות דרכים בטלפון החכם – היום כמעט כל אחד הוא בעליו של מכשיר טלפון חכם. במכשיר הטלפון עצמו נוכל להוריד אפליקציית מפות כמו גוגל מפות לדוגמה או אפליקציית ניווט כמו אפליקציית WAZE או אפליקציית M8 וליהנות ממפות דרכים מגוונת וברורות בחינם.

מפות דרכים באינטרנט – האפשרות השנייה היא שימוש באתרי מפות דרכים כמו אתר YMAP או וואלה מפות, אשר מספקים לנו מפות דרכים וירטואליות אשר יאפשרו לנו לקבל את כל המידע הנדרש בצורה מקוונת בחינם בתוך כמה דקות בודדות.

מפות דרכים מנייר – אפשרות זו כמעט שאינה נפוצה היום ומיועדת בעיקר לתיירים או מבקשים במדינה זרה. מפות דרכים אלו מקבילות למפות הטיפוגרפיות מבחינת מבנה אך הסימון על המפות מתייחס לכבישים ומציג את הסתעפויות ומספרי הכבישים אשר מאפשרים לנו לנווט בדרכים באמצעותן.

דגשים בעת השימוש במפות דרכים

חשוב לזכור תמיד כי השימוש במפות דרכים מיועד למטרה אחת ויחידה והיא לאפשר לנו לנווט בקלות לעבר היעד המבוקש. לכן, חשוב לזכור כמה וכמה דגשים כדי להפיק את המרב.

הדגש הראשון הוא כמובן עדכניות המטה – וודאו כי אתם משתמשים במפה מעודכנת ורלוונטית ככל שניתן. מפות לא מעודכנות יציגו דרכים ששונו או יובילו אתכם לדרך ארוכה ומסורבלת כאשר בפועל קיימת דרך חדשה, קצרה ומהירה יותר.

הנקודה השנייה היא רלוונטיות המפה שכן שימוש במפת דרכים של כל אזור גוש דרך על מנת להגיע מרחוב אחר לאחר בתוך עיר באזור גוש דן לא יהיה יעיל. הקפידו למקד את המפה ככל שניתן והקפידו לפעול עם המפה במקביל לשלטי הדרכים המופיעים בדרך.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי