מפת ישראל

מפות ירושלים

מפות ירושלים
מפות ירושלים

העיר ירושלים, היא עיר הבירה הרשמית של מדינת ישראל, אך בהיסטוריית העם היהודי היא בהחלט הרבה יותר מכך. ירושלים, אשר הייתה במשך שנים מעוז חפצם של יהודי התפוצות חוותה לא שינויים דתיים, מוניציפליים וכמובן גם הייתה נקודה חשובה בלא מעט ממלחמות ישראל.

מלבד הזווית הדתית הברורה אשר הפכה את ירושלים לעיר ישראלית המקודשת לשלושת הדתות המונותאיסטיות הנפוצות בעולם כיום, ירושלים היא גם עיר בעלת חשיבות אסטרטגית בשל מעמדה הגיאוגרפי הרם ביחס ליישובי האזור שהפך אותה ליתרון משמעותי במלחמות העבר.

כיום, העיר ירושלים, מהווה מרכז תרבותי וחברתי ראשון במעלה ומלבד מוסדות הדת הרבים שהיא כוללת בשטחה נמצאים גם כל מוסדות המדינה החשובים כמו כנסת ישראל בה יושבת ממשלת ישראל ושריה ומרוכזים בה מוסדות נוספים כמו בית הנשיא, בית ראש הממשלה ומוסדות דומים.

מפת העיר ירושלים

העיר ירושלים שוכנת בהרי יהודה בתחומי מדינת ישראל על קו המכונה קו פרשת המים בגובה שנע בין 570 מטרים ל-875 מטרים מעל פני הים.

במרכז העיר ירושלים ממוקם הר הבית, המהווה את הנקודה הקדושה ביותר בעבור תרבויות שונות ומהווה חלוקה בלתי פורמלית בין מערב העיר ירושלים, בו מרוכז היישוב היהודי ובין מזרח ירושלים, בו משוכנים מרבית מתושבי הערבים של העיר.

הר הבית הפך לנקודת מחלוקת קשה בין הדתות השונות לאורך השנים והיה נקודה קריטית במאבק על כיבוש ירושלים בין ישראל ומדינות נוספות לאורך השנים. בשנת 1967 במהלך מלחמת ששת הימים נכבש הר הבית על ידי צה”ל ונטבע הציטוט המרשים – ” הר הבית בידינו” .

כיום, קיימות שכונות הרחבה רבות שנוספו לעיר לאורך השנים כמו שכונת רחביה, פסגת זאב ושכונת גילה שנוספו לעיר לאורך השנים ונוספו לה מוסדות אקדמאים ומוסדות נוספים הרחוקים יותר מנקודות היישוב היהודי המקוריות בעיר ירושלים עצמה.

תחבורה ציבורית בירושלים

ניתן להגיע אל העיר ירושלים ברכבת או בתחבורה ציבורית על גבי אוטובוסים של חברות שונות כמעט מכל נקודה בארץ. במקביל לאפשרות זו קיימת גם אפשרות של תחבורה ציבורית בעיר ירושלים, המופעלת על ידי חברת אגד, כאשר כמחצית מתנועת האוטובוסים בעיר מופעלת כקווי מהדרין לציבור החרדי.

לאחר שנים רבות של תכנון מקדים ושלבי ביצוע ארוכים, פועלת בעיר גם מערכת של רכבת קלה המהווה חלק אחד מתוך שמונה, אשר יאפשרו לציבור להשתמש במערכת תחבורה מהירה וחדישה. ברכבת הקלה נוסעים מידי יום כ-130 אלף נוסעים.

מפת ירושלים

את מפת העיר ירושלים העדכנית ניתן למצוא בנקודות הדרכות התיירים ברחבי העיר ירושלים ובה מצוינות אטרקציות שונות כמו הכותל המערבי, הר הצופים, הר הרצל ודומיהם ובמרבית המקרים היא מחולקת בחינם ומתורגמת לשפות שונות.

במידה ואינכם מעוניינים להגיע עד לעיר בכדי לזכות במפת העיר ירושלים ומעוניינים לתכנן את הטיול מבעוד מועד תוכלו לעיין באחד מאתרי המפות השונים כמו אתר וואלה מפות או אתר מפה הישראלים על מנת לצפות בכל נקודת עניין בעיר ירושלים.

כמו כן, תוכלו לעיין באתר המפות המקוונות שמציעה עריית ירושלים בחינם לכל דורש. באתר המפות תוכלו לעיין בכמה וכמה סוגי מפות ולנווט בקלות לכל יעד שתרצו. כך שבפעם הבאה כשאתם רוצים לטייל בירושלים, מוטב לתכנן את המסלול מבעוד מועד.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי