מפת כבישי ישראל

כביש 6 מפה

כביש 6 מפה
כביש 6 מפה

כולנו מכירים את כביש האגרה הראשון בישראל המכונה כביש חוצה ישראל או כביש שש, על פי מספר הכביש. אך, מעטים מאתנו יודעים כי שמו הרשמי של הכביש המרכזי הוא למעשה דרך יצחק רבין על שם ראש הממשלה המנוח יצחק רבין.

כביש האגרה הראשון בישראל

ראשית תכנונו של כביש שש נמצאת אי שם בשנות ה-60 כאשר התקבלה ההחלטה לפעול להקמת כביש ראשי מרכזי בארץ אשר יאפשר נסיעה חלקה מצפון ומדרום הארץ למרכזה בקלות ובמהירות. למרות החלטה זו לא נעשה שום פעולה עד לשנות התשעים ולממשלת רבין אשר החלה לפעול בנושא.

בתחילת העבודות נבנה בתחילה כביש של 87 קילומטרים, אשר נחנך לשימוש בשנת 2002 ו-2004. הכביש מופעל ככביש אגרה על ידי הזכיין אשר ביצע את עבודות ההקמה של הכביש עד לשנת 2029, כאשר לאחר מכן יחזור הכביש לבעלות המדינה.

מלבד ההשקעה הכלכלית של הזכיין השקיעה המדינה כחצי מיליארד שקלים לפעולות שונות הקשורות בהקמת תוואי הכביש ואף מימנה את בניית הכבישים המחברים בין הכבישים הקיימים למערך התחבורה והמחלפים של כביש שש.

כביש שש הוא למעשה הכביש המהיר ביותר בישראל אשר ממוקם מזרחית לכביש ארבע (הכביש הישן) ומזרחית לחלק הצפוני של כביש ארבעים. אורכו של כביש שש כיום הוא כ-140 קילומטרים ממחלף עין תות ועד מחלף מאחז.

כלפי מהירות הנסיעה בכביש העומדת על כמאה ועשרה קילומטרים נשמעו לא פעם ביקורות מצד גורמי האכיפה ומצד הציבור, אך חשוב לציין כי מרבית מהנסיעה בכביש ישרה לחלוטין ובכבישים מקבילים באירופה מהירות נסיעה בכבישים דומים עומדת על כמאה ושלושים קילומטרים לשעה.

איפה אפשר לראות מפה של כביש 6?

אורכו המרשים של כביש שש ונקודות החיבור הרבות אליו מישובים שונים ומכבישים ייעודיים גורמת לרבים מאתנו לאבד את דרכם בכביש. כדי להתמודד עם הבעיה ניתן לפעול בכמה וכמה דרכים קלות ופשוטות אשר יאפשרו לנו להשתמש במפה של כביש 6 ולעבור את הדרך במהירות ובקלות.

כביש 6 ב-GPS

היום בעידן בטלפונים החכמים כל אחד נמנה על בעליה של תוכנת GPS המסייעת לניווט ברכב או ברגל. הדרך הקלה ביותר היא להפעיל את הטלפון החכם, לטעון את האפליקציה ולהגדיר את הגדרות הניווט כך שיאפשרו לכם להציג מסלולי ניווט העוברים בכבישי אגרה.

אפשרות זו תוביל אתכם במרבית הפעמים אל כביש 6 על מנת להגיע אל היעד בצורה המהירה והפשוטה ביותר.

כביש 6 באינטרנט

אפשרות נוספת למציאת מפה בעבור כביש 6 היא שימוש באתרי המפות הזמינים ברשת דוגמת אתר YMAP או אתר וואלה מפות המוכרים והזמינים. באתרים אלו תוכלו לצפות בכל תוואי הכביש מראשיתו ועד סופו ואפילו לבחור באפשרות ניווט דרך הכביש לכל יעד שתבחרו.

כביש 6 מפת דרכים

אפשרות נוספת היא האפשרות לשימוש במפת כבישים. מפות אלו ניתן לרכוש בחנויות נוחות בתחנות הדלק השונות או בחנויות הספרים ועידן הטכנולוגי כיום הן מיועדות בעיקר לתיירים.

למרות הקידום הטכנולוגי הרב הנדרש להקמת הכביש ומערך הגבייה של כביש 6 כיום לא ניתן למצוא באתר האינטרנט של הכביש מפה מסודרת המציגה את הכניסות והיציאות, אך, ניתן ליצור קשר עם מוקד דיווחי התנועה של החברה בטלפון *6116 במידה ואתם מעוניינים לדעת באיזה מחלף מומלץ להתחבר לכביש כעת.

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי