מדריכי קניה

קניית מונית יד שניה – האם זה נכון?

כשאנחנו שוקלים לקנות רכב, הבחירה שלנו היא בדרך כלל בין רכב יד ראשונה לרכב יד שנייה. זו הבחירה הטבעית. רכב יד ראשונה אומנם יקר יותר, אך אין לו בלאי, הוא מגיע אלינו עם אפס קמ”ש, אנחנו יכולים להיות בטוחים שהוא לא עבר תאונות ואין לו שום בעיה. רכב יד שנייה, ייתכן ויש לו בלאי והוא בוודאי מגיע עם קילומטרז’, אך הוא זול יותר והרבה פעמים הוא מספיק איכותי ובטוח בשביל שנוכל לעשות בו שימוש מספר שנים.

לעומת זאת, כאשר אנחנו רוצים לקנות מונית, זה כבר עניין אחר. זה לא אומר שאנחנו צריכים להימנע מקניית מונית יד שניה, אך נקודות השיקול הן מעט שונות. אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שמונית, להבדיל מרכב רגיל, עושה לא מעט קילומטרז’, למעשה מדובר בכלי עבודה, ולכן סביר להניח שיש לה בלאי גדול יותר מאשר לרכב רגיל.

קניית מונית יד שניה היא אופציה מאוד מקובלת בקרב נהגי מוניות אשר מעוניינים להחליף את הרכב שלהם. הסיבות הן, שקניית מונית יד ראשונה זו הצעה כספית לא קטנה, והרבה פעמים קשה מאוד למכור את המונית בגלל העובדה שהיא נמצאת שעות ארוכות על הכביש בעבודה. לכן סביר להניח, שהפער בין מכירת מונית וקנייה של מונית חלופית, יכול להיות מאוד דרסטי ומשמעותי.

על כן, לא מעט נהגי מוניות מעדיפים לבחור באופציה של קניית מונית יד שניה על פני קנית מונית יד ראשונה, כלומר מונית חדשה. אלא אם, מדובר ברכב שהם מתכוונים להשאיר אצלם למשך שנים רבות, ולא בהכרח לעשות בו שימוש רק בתור נהגי מוניות.

כיצד קונים מונית יד שניה?

השיטה היא מאוד פשוטה, יש סוכנויות מסוימות אשר משווקות אופציה של קניית מונית יד שניה עבור נהגים וכן עבור גורמים אחרים שמחפשים לרכוש רכב יד שניה במחיר מוזל.

כאשר ניגשים אל אותה סוכנות, יש לבצע את הבדיקות השגרתיות. יש לבדוק האם הרכב במצב תקין, כמה קילומטארז’ יש לו, כמה שנים הוא על הכביש, מה ספר הטיפולים שלו יכול ללמד אותנו עליו, אם אפשר אז יש לברר על הנהג שהחזיק את הרכב קודם לכן, לעשות סיבוב ברכב ועוד.

צריך לזכור נקודה נוספת כאשר אנחנו בוחנים אופציה של קניית מונית יד שניה. השאלה כיצד אנחנו נמכור את הרכב ברגע שנרצה בכך. לשמחתנו, יש לא מעט מקומות שיציעו לנו אפשרויות של טרייד אין, כך שבנקודה זו, אנחנו יכולים להיות רגועים. אנחנו יכולים למצוא מי שיקנה מאיתנו את הרכב, גם אם זה אומר שאנחנו לא בהכרח נקבל כסף תמורתו אלא נוכל לרכוש רכב חלופי במחיר מוזל. זה יקל עלינו, אם נרצה לרכוש רכב חלופי, מונית או רכב לשימוש אישי.

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי