בלוג

3 יעדים שאתם חייבים לעשות אם אתם בצפון

אם הגעתם לאזור הצפון ואתם מחפשים לטייל בו, זה הזמן להתחיל את הטיול בעיר חיפה הנהדרת. בתוך העיר יש מגוון אטרקציות ומקומות שאתם חייבים לראות לפני שאתם מתקדמים לאזורים אחרים. במאמר זה הכנו לכם רשימה של 3 יעדים בצפון שמאוד מומלצים בתוך העיר חיפה. 

הטכניון

הטכניון הוא המכון הטכנולוגי לישראל והוא אוניברסיטת מחקר להנדסה ומדעים מדויקים. הטכניון ממוקם בתוך חיפה והוא מתפרש על שטח מאוד גדול אשר שער אחד שלו נמצא באזור נווה שאנן ושערו השני באזור נשר. מעבר לכך שמדובר במוסד לימודים, מדובר בפיסה ירוקה ויפה שכיף ונעים לטייל בה. הטכניון בנוי בתוך שמורת טבע הכוללת המון עצים ורחבת הליכה נוחה מאוד לטיול. בתוך המקום יש מסעדות נהדרות, גן אקולוגי, אמפי תיאטרון, טיילת ואובליסק הטכניון שהוא אלמנט פיסולי מרהיב אשר חובבי האומנות ישמחו לראות. הטכניון הוא מקום נהדר לטיול עם ילדים קטנים בשטח סגור ונוח להליכה. 

מנזר המוחרקה

טיול בחיפה ואזור קרן הכרמל מביאים אותנו לביקור במנזר המוחרקה. מנזר המוחרקה נבנה בשנת 1883 והוא יושב באזור תצפית נהדר המשקיף על עמק יזרעאל, הגליל התחתון ונחל הקישון. המקום הוא מקום היסטורי אשר מספר את סיפורו של אליהו התשבי שהתעמת עם נביאי הבעל. על פי המסורת הנוצרית, במקום ירדה אש מן השמיים אשר הרסה את הקורבן של אליהו כאשר ביקש מהעם להחליט על אמונתם. המנזר במוחרקה פתוח בכל שעות היום עד אחר הצהריים. ניתן למעשה להיכנס ולבקר בפנים והוא מומלץ עבור משפחות עם ילדים. לאחר הטיול בו, תוכלו להמשיך לרדת לטיול ברכס ההר. באזור יש מסלול הליכה של 5 קילומטר לכיוון נחל רקפת. למי שפחות מתחבר לטיולים רגליים ואוהב יותר קניות ואוכל יוכל לרדת מהמוחרקה לכיוון דלית אל כרמל, להנות מן החנויות המרשימות וגם לעצור לאכול את הכנאפה המקומי שלא מאכזב. בחנויות תוכלו למצוא רהיטים לבית, ביגוד, הנעלה ופריטים אשר קשורים לתרבות הדרוזית. בהחלט מקום צבעוני לטייל בו לפחות פעם אחת והוא מותאם עבור משפחות.

ואדי ניסנס

ועם הגעתם אל העיר התחתית בחיפה, זה הזמן ללכת לבקר בשכונת ואדי ניסנס. בשכונה תוכלו למצוא את מוזיאון חיפה לאומנות ולשמוע על ההיסטוריה שלו כבית ספר אנגליקני, ניתן לראות בשכונה גם את קתדרלת אליהו הנביא וכנסיית יוחנן הקדוש וגולת הכותרת של השכונה הוא שוק הואדי שאם הגעתם אליו בדצמבר בתקופה בו חוגגים את החג של החגים, אתם צפויים להתרשם מחגיגות העיר אשר חוגגות את דו הקיום בין כל הדתות בעיר חיפה. במקום למעשה מתקיים פסטיבל במשך מספר ימים שלכבודו כל המוזיאונים באזור זה פתוחים לקהל הרחב ללא עלות. תוכלו בימי הפסטיבל להנות מקונצרטים, מופעי רחוב ומוזיקה מגוונת מתקופות שונות בהיסטוריה.

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי