בזק 144

איתור כתובת

איתור כתובת
איתור כתובת
מעת לעת אנו מוצאים את עצמנו זקוקים לאיתור כתובת כזו או אחרת. הכתובת אותה אנו מחפשים יכולה להיות של אדם פרטי, עסק או מוסד כאשר המטרה העיקרית היא הגעה לצורך קבלת שירות או כמובן משלוח פרטי דואר כמו טפסים מסוגים שונים. הליך של איתור כתובות מתבסס למעשה על רישום כתובתו המלאה של בית העסק במערכות שונות כמו אתרי ממשלה, אינדקס עסקים ולעיתים באתר החברה במידה ואתר זה זמין ברשת האינטרנט.

מעת לעת אנו מוצאים את עצמנו זקוקים לאיתור כתובת כזו או אחרת. הכתובת אותה אנו מחפשים יכולה להיות של אדם פרטי, עסק או מוסד כאשר המטרה העיקרית היא הגעה לצורך קבלת שירות או כמובן משלוח פרטי דואר כמו טפסים מסוגים שונים.

הליך של איתור כתובות מתבסס למעשה על רישום כתובתו המלאה של בית העסק במערכות שונות כמו אתרי ממשלה, אינדקס עסקים ולעיתים באתר החברה במידה ואתר זה זמין ברשת האינטרנט.

איתור כתובת בשירות 144

שירות 144 אותו מפעילה חברת בזק הוא למעשה שירות הטלפוניה הוותיק ביותר בישראל אשר מאפשר לכל אחד מאיתנו לקבל כתובת ומספר טלפון של כל עסק או אדם פרטי הרשום בשירותי הטלפוניה בישראל.

על מנת לקבל את הכתובת עלינו לחייג את המספר 144 מכל טלפון, קווי או סלולרי ולבקש מהנציג את פרטי העסק או האדם שאנו מעוניינים בכתובתו. בפועל, הנציג עצמו יספק לנו את מספר הטלפון של העסק ויאפשר לנו ליצור קשר טלפוני איתו. אך, נוכל גם לבקש את הכתובת.

יחד עם זאת, חשוב לוודא כי אנו יודעים מראש באיזו עיר בארץ נמצא מקום משכנו של האדם או העסק ולזכור כי מדובר בעלות נוספת מעבר לעלות שיחת הטלפון הבסיסית .

איתור כתובת בשירות חיפוש כתובות מקוון

אם אנחנו נמנים על בעליו של טלפון חכם או שיש בידינו גישה למחשב בעל חיבור לרשת האינטרנט, אנחנו יכולים לעשות שימוש בשירות זה בקלות ובמהירות על מנת למצוא את מבוקשנו בתחום איתור הכתובות.

האפשרות הראשונה היא שידרוג של שירות 144 של חברת בזק המוכר ברשת בשם B144 אשר זמין בכתובת www.b144.co.il . בשירות זה , תוכל להקליד את שמו של כל בעל עסק או אדם פרטי המופיע ברשמי החברה וכתוצאה תזכו לקבל את כתובת המגורים או הפעילות שלו.

מעבר לכך – תוכלו ליהנות גם משירותי החיפוש של חברת דפי זהב המפעילה מערכת זהה לספרי הטלפונים באופן מקוון באתר בכתובת www.d.co.il . פעילותה זהה כמעט לחלוטין למערכת B144 אך כאן , תוכלו גם ללמצוא דירוגים של בעלי מקצוע שונים וליהנות ממערכת השוואות ומידע נוסף.

איתור כתובות באינטרנט

למרות שסביר מאד להניח כי תמצאו את הכתובת המבוקשת בשירותים שהצגנו קודם לכן , עדיין קיים סיכוי קטן שהעסק או האדם אינו מופיע ברשימות של שירותי חברת בזק ולכן לא תוכלו למצוא אותו בקלות. על כן – באה לעזרתנו רשת האינטרנט המסועפת שאוגרת בתוכה כמויות מידע אינסופיות.

האפשרות הראשונה היא כמובן להקליד את כתובת האדם או כתובת העסק במנוע החיפוש של GOOGLE ולבדוק האם בתוצאות החיפוש או בגרף המידע (המופיע בסמוך לתוצאות) מוצגת כתובתו של האדם או בית העסק.

אך, במידה ואתם מחפשים גוף ממשלתי או עסק מקומי קרוב לוודאי שלא תמצאו את הכתובת בכזו קלות ויהיה עליכם להעמיק את החיפוש פנימה בתוך מנועי חיפוש ספציפייים.

במידה ואתם מחפשים גוף ממשלתי, מומלץ מאד לבדוק את פורטל משרדי הממשלה בכתובת www.gov.il ולהקליד בשורת החיפוש את סוג הגוף הממשלתי שאתם מחפשים בצירוף המילה כתובת – בתוצאות החיפוש יוצגו לפניכם כל האזכורים והמיקומים של הגוף העונה לחיפוש השאילתה שלכם.

במקרה אחר בו בעל העסק שאתם מחפשים הוא עסק מקומי יותר מומלץ לבצע חיפוש במנוע החיפוש המועדף עליכם לביטוי – אינדקס עסקים בצירוף העיר שבה ממוקם העסק. בתגובה יוצגו לכם תוצאות חיפוש של אתרי אינדקס עסקים שיסייע לכם בהליך איתו הכתובות.

בתוך האינדקס בעלי המקצוע השונים יחולקו לפי קטגוריות וכך תוכלו למצוא כמה וכמה בעלי עסקים מאותה עיר ולעיתים אפילו להשוות בין המתחרים .

5/5 - (1 vote)

על הכותב

צוות האתר MyTexi

הוסף תגובה

לחץ כדי להגבי